- Display: 6" large touchscreen display
- Processor: Qualcomm 5430
- Connectivity: Wi-Fi 6/6E, 5G, integrated scanner, tap-to-pay
This white thermal transfer gloss polyester label is manufactured with high-performance general purpose permanent acrylic adhesive. This label provides unparalleled smear and scratch resistance and is UL/cUL recognized for indoor and outdoor use when used with compatible genuine Zebra resin ribbons.
Note: This label does NOT contain a RFID inlay and is NOT compatible with UHF RFID technology.
View Data SheetOffering good adhesion to a wide variety of surfaces, this thermal transfer paper label is recommended for use in UL compliance product labeling, top-side PCB labeling, product identification, and automotive labeling applications.
| Product Type: | Label |
|---|---|
| Tag Form Factor: | Thermal transfer label |
| Tag Materials: | Gloss white polyester label |
| Recommended Ribbon: | Zebra 5095 Resin |
| Attachment Method: | General purpose permanent adhesive |
| Dimensions: | 50.8 x 25.4 mm (2 x 1 in) |
| Weight: | 0.2 g |
| Operating Temperature: | -40° to 150°C (-40° to 302°F) |